Detail události

Alena Bičíková a Zuzana Bičíková – Krajiny vnější a vnitřní

Začátek: 27. únor 2018 , konec: 08. duben 2018

Kulturní a informační středisko vás zve k návštěvě prodejní výstavy "Alena Bičíková a Zuzana Bičíková – Krajiny vnější a vnitřní", která se koná v Zámecké minigalerii lomnického zámku od úterý 27. února do neděle 8. dubna 2018. Prodejní výstava obrazů malířky Aleny Bičíkové z Nové Vsi nad Popelkou a její dcery Zuzany Bičíkové z Prahy představí na osm desítek obrazů malovaných technikou akryl na plátně. Výstava je otevřena Út a St 10 – 13 hodin, Čt a Pá 13 – 16 hodin, jindy (i o víkendech, případně státních svátcích) na objednání. Vstupné dobrovolné.


Úterý 27.2.2018 – neděle 8.4.2018 Alena Bičíková a Zuzana Bičíková – Krajiny vnější a vnitřní Prodejní výstava obrazů malířky Aleny Bičíkové z Nové Vsi nad Popelkou a její dcery Zuzany Bičíkové z Prahy. Výstava představí na osm desítek obrazů malovaných technickou akryl na plátně. Alena Bičíková se malování začala věnovat jako samouk ve volném čase až po svých 50. narozeninách, kdy musela ze zdravotních důvodů opustit svůj oblíbený koníček – sport. Tehdy od svých nejbližších dostala darem stojan, plátno a barvy a posílena jejich přáním: „Tak maluj, když nemůžeš aktivně sportovat!“ se pustila do malování. Do svých obrazů dává vše, co cítí, vnímá, prožívá. Maluje pro radost svou, ale i pro radost druhých. Návštěvníci výstavy budou moci na jejích obrazech obdivovat krajiny především Českého ráje a okolí. Každoročně svá díla přestavuje na výstavě v Nové Vsi nad Popelkou, jednou je prezentovala i v lomnickém muzeu. Zuzana Bičíková se štětce chopila v nedávné době, kdy jak upřesňuje, se začala ve svém životě vědomě dotýkat svého nitra. V jejích fantazijních malbách plných pozitivní energie se odráží stěžejní myšlenka programu „Vnímej své tělo“, jehož je zakladatelkou, tedy naučit se vnímat a poznávat své tělo jako fungující harmonický celek, díky pohybu i nezbytné relaxaci. Tyto návštěvy jiných Světů tiše sdílí s plátnem, štětcem a barvami, aniž by pro ni ztrácely na své síle, a s vděčností i s návštěvníky probíhající výstavy. Výstava je otevřena Út a St 10 – 13 hodin, Čt a Pá 13 – 16 hodin, jindy (i o víkendech, případně státních svátcích) na objednání. Vstupné dobrovolné. Zámecká minigalerie


Kde

Zámek
Lomnice nad Popelkou

O projektu Liberec24

Liberec24 je kalendář kulturních akcí v Libereckém kraji. Máte-li dotaz nebo užitečnou informaci, obraťte se na nás.

 Jsme na Facebooku

Přidat akci

Dozvěděli jste se o nějaké zajímavé akci v Libereckém kraji, nebo ji dokonce pořádáte? Přidejte ji na náš portál a získejte tak víc návštěvníků.

Zasílání akcí na email

Váš e-mail nebude předán třetím stranám a nebude využíván k zasílaní nevyžádanych reklamních zpráv.

Zpracovávám...