Detail události

Cena Prachovských skal

Začátek: 09. červen 2017 , konec: 01. říjen 2017

Výstava věnovaná velmi populárnímu závodu motocyklů a automobilů „Cena Prachovských skal“. 1. ročník dnes již legendárního silničního závodu vedoucího Prachovskými skalami a na okraji Jinolických rybníků se uskutečnil ve dnech 16. a 17. 11. 1952.


Na letní sezónu připravilo Regionální muzeum a galerie v Jičíně výstavu věnovanou velmi populárnímu závodu motocyklů a automobilů „Cena Prachovských skal“. První ročník dnes již legendárního silničního závodu vedoucího Prachovskými skalami a na okraji Jinolických rybníků se uskutečnil ve dnech 16. a 17. listopadu 1952. Na tento rok připadlo také výročí 650 založení města Jičína a Cena Prachovských skal se při těchto oslavách řadila k nejpopulárnějším ze všech oslavných akcí. Okruh byl dlouhý 14,5 km, měl 19 levých a 27 pravých zatáček, výškový rozdíl činil 115 m. Hned 1. ročníku se zúčastnilo téměř 25 tisíc diváků. Výstava se koná ve výstavní chodbě muzea.


Kde

Regionální muzeum a galerie - Muzeum hry
Valdštejnovo nám. 1
Jičín
mapa

O projektu Liberec24

Liberec24 je kalendář kulturních akcí v Libereckém kraji. Máte-li dotaz nebo užitečnou informaci, obraťte se na nás.

 Jsme na Facebooku

Přidat akci

Dozvěděli jste se o nějaké zajímavé akci v Libereckém kraji, nebo ji dokonce pořádáte? Přidejte ji na náš portál a získejte tak víc návštěvníků.

Zasílání akcí na email

Váš e-mail nebude předán třetím stranám a nebude využíván k zasílaní nevyžádanych reklamních zpráv.

Zpracovávám...