Detail události

Česká filharmonie - výstava Má vlast

Začátek: 12. září 2018 09:00 , konec: 21. říjen 2018 19:00

Výjimečná audiovizuální instalace, která vznikla u příležitosti 100. oslav založení Československa. Vezme vám dech. Smetanovu Mou vlast a Sinfoniettu Leoše Janáčka uslyšíte a uvidíte tak, jak nikdy předtím. Přijďte poslouchat a žasnout.


Mohlo by vás zajímat Audiovizuální instalace Má vlast od 8. června do 20. listopadu 2018 zdolá 1 200 kilometrů, setrvá v šesti krajských městech a veřejnosti bude volně přístupná 141 dní. Ve videoprojekci zazní dvě proslulé skladby v provedení České filharmonie. Nahrávka Smetanovy Vltavy byla pořízena na zahajovacím koncertu Pražského jara v roce 2014. Orchestr vedl Jiří Bělohlávek. Provedení Sinfonietty Leoše Janáčka pochází z února 2017, opět pod vedením Jiřího Bělohlávka. Obě nahrávky vyšly u společnosti Decca Classics. Video pro instalaci vznikalo v Londýně a londýnským studiem navržená konstrukce putovního sálu se zase zrodila v České republice. Ani samotní autoři tak před otevřením neviděli výstavu jako celek. Prostorové umístění a rozdělení projekce na jednotlivé plochy se připravovalo výhradně ve virtuální realitě.


Kde

Vlakové nádra
Nákladní 495
Liberec
mapa

O projektu Liberec24

Liberec24 je kalendář kulturních akcí v Libereckém kraji. Máte-li dotaz nebo užitečnou informaci, obraťte se na nás.

 Jsme na Facebooku

Přidat akci

Dozvěděli jste se o nějaké zajímavé akci v Libereckém kraji, nebo ji dokonce pořádáte? Přidejte ji na náš portál a získejte tak víc návštěvníků.

Zasílání akcí na email

Váš e-mail nebude předán třetím stranám a nebude využíván k zasílaní nevyžádanych reklamních zpráv.

Zpracovávám...