Detail události

Honza Novotný: Pjena v Liberci

Začátek: 13. říjen 2018 , konec: 25. listopad 2018

Výstava Jana Novotného Pjena v Liberci je první výstavou v Malé výstavní síni z cyklu „Zapomenutí slavní Liberečáci“. Galerie je přístupná: úterý - neděle: 10-17, každý čtvrtek 10-18 hodin (ve čtvrtek vstup zdarma), polední přestávka 12-13 hodin.


V jeho umělecké práci se snoubí řemeslná dokonalost s výtvarnou zkratkou, nechybí nadsázka, vtip, provokace a výtvarné instalace mají naopak hravé scénografické řešení. Jan Novotný vytvořil řadu soch, instalací, obrazů a také výtvarných realizací pro film. Jeho volná tvorba je zastoupena především v mnoha soukromých sbírkách u nás i v zahraničí. Zároveň se podílel jako filmový architekt a výtvarník na mnoha kultovních filmech, např. Divoké včely, Poupata, Kobry a užovky, Prezident Blaník, Dabing Street. Tři nominace na Českého lva svědčí o tom, že i jeho tvorba pro film je velmi promyšlená, originální, profesionální, ani jí nechybí vtip a nadsázka.


Kde

Malá výstavní s
nám. Dr. E. Beneše 2
Liberec
mapa

O projektu Liberec24

Liberec24 je kalendář kulturních akcí v Libereckém kraji. Máte-li dotaz nebo užitečnou informaci, obraťte se na nás.

 Jsme na Facebooku

Přidat akci

Dozvěděli jste se o nějaké zajímavé akci v Libereckém kraji, nebo ji dokonce pořádáte? Přidejte ji na náš portál a získejte tak víc návštěvníků.

Zasílání akcí na email

Váš e-mail nebude předán třetím stranám a nebude využíván k zasílaní nevyžádanych reklamních zpráv.

Zpracovávám...