Detail události

Jiří Lode – Kostely a kaple Českého ráje v akvarelu

Začátek: 14. duben 2018 , konec: 17. květen 2018

Kulturní a informační středisko zve návštěvníky na výstavu JIŘÍ LODE - KOSTELY A KAPLE ČESKÉHO RÁJE V AKVARELU, která se koná od 14.4. do 17.5.2018 v přízemí lomnického zámku. Vstupné dobrovolné.


Akvarely českorajských kostelů a kaplí k vidění na zámku Kostely, kaple – to jsou stavby, které citlivě vstupují do krajiny a zároveň tvoří nedílnou součást historie i kultury. Vybízejí ke zklidnění, zamyšlení, tichému pohledu do dálky, i k přemítání o hodnotách, přesahujících svou hloubkou tento svět… Zastavte se na chvíli u akvarelových maleb kostelů a kaplí, které ztvárnil turnovský výtvarník Jirka Lode. Na výstavu jeho obrázků nazvanou Jiří Lode – Kostely a kaple Českého ráje v akvarelu vás od 14. dubna do 17. května zve Kulturní a informační středisko Lomnice nad Popelkou. Výstava se koná v přízemí lomnického zámku. Autor vystavených akvarelů, Jiří Lode, se narodil v roce 1981 v Liberci, od roku 2010 trvale žiji v Turnově, srdci Českého ráje. Vystudoval nábytkářskou průmyslovou školu a SUPŠ Turnov. Od roku 2012 příležitostně publikuje různé kresby, malby a fotografie. Na jaře 2015 se blíže seznamuje s technikou akvarelu, která ho velmi zaujala. V zimě téhož roku začal mj. pracovat na sérii Kostely a kaple Českého ráje, která byla krátce po dokončení k vidění v Galerii U Zlatého beránka v Turnově a nyní se představuje návštěvníkům i v Lomnici nad Popelkou. Vytvořil několik dalších sérií akvarelů, na dalších pracuje i v současné době – např. soch známých i neznámých, mj. s odkazem na díla M. B. Brauna. Jiří Lode v minulosti vystavoval v Galerii Na Schodech turnovské knihovny, v Galerii Granát v Turnově, v předsálí Jednacího sálu Senátu nebo v Malém divadle v Liberci. Výstava je přístupná v otevírací době Zámecké minigalerie: Út a St 10 – 13 hodin, Čt a Pá 13 – 16 hodin, jindy (i o víkendech, případně o státních svátcích) na objednání. Vstupné na výstavu je dobrovolné.


Kde

Zámek
Lomnice nad Popelkou

O projektu Liberec24

Liberec24 je kalendář kulturních akcí v Libereckém kraji. Máte-li dotaz nebo užitečnou informaci, obraťte se na nás.

 Jsme na Facebooku

Přidat akci

Dozvěděli jste se o nějaké zajímavé akci v Libereckém kraji, nebo ji dokonce pořádáte? Přidejte ji na náš portál a získejte tak víc návštěvníků.

Zasílání akcí na email

Váš e-mail nebude předán třetím stranám a nebude využíván k zasílaní nevyžádanych reklamních zpráv.

Zpracovávám...