Detail události

Pokořte Vesmírné horizonty v liberecké iQLANDII

Začátek: 05. leden 2019 12:00 , konec: 06. leden 2019 00:00

Sníte o cestě do vesmíru? Pak si nenechte ujít autorský, živě komentovaný pořad Vesmírné horizonty v Planetáriu Liberec, které najdete v science centru iQLANDIA. Díky této filmové novince prozkoumáte nejbližší i ta nejvzdálenější místa


Prohlédnete si třeba letní noční oblohu. Během pozorování tak zjistíte, jak vypadá souhvězdí Herkula, Lyry nebo Orla. Tušíte, proč je obloha modrá? Podle kterých hvězd vypočtete vzdálenost mezi galaxiemi nebo jaký živočich vycestoval jako první do vesmíru? I na tyto otázky zde dostanete odpověď. „Návštěvníci se prostřednictvím pořadu vydají na dlouhou cestu ze Země až na konec viditelného vesmíru. V padesáti pěti minutách jim odhalíme mrazivé končiny Sluneční soustavy. Ukážeme jim mlhoviny, představíme sílu gravitace nebo jim prozradíme, jak vznikají černé díry. Navíc si mohou vybrat, jaké části kosmu navštíví. Podívají se třeba na Pluto, Ceres nebo Mars. Nechybí ani zajímavé experimenty. Děti i dospělé seznámíme s rozpínáním vesmíru nebo se zakřivením časoprostoru tak, že dané jevy nejenom skvěle pochopí, ale dost možná si pokusy vyzkouší i doma,“ říká Lukáš Durda, autor pořadu a vedoucí Planetária. Takže věřte, je na co se těšit!


Kde

iQLANDIA
Nitranská 10
Liberec
mapa
Cinema City

O projektu Liberec24

Liberec24 je kalendář kulturních akcí v Libereckém kraji. Máte-li dotaz nebo užitečnou informaci, obraťte se na nás.

 Jsme na Facebooku

Přidat akci

Dozvěděli jste se o nějaké zajímavé akci v Libereckém kraji, nebo ji dokonce pořádáte? Přidejte ji na náš portál a získejte tak víc návštěvníků.

Zasílání akcí na email

Váš e-mail nebude předán třetím stranám a nebude využíván k zasílaní nevyžádanych reklamních zpráv.

Zpracovávám...