Detail události

Vendula Hegerová – Za zvířátky do pohádky

Začátek: 26. květen 2018 , konec: 02. září 2018

Kulturní a informační středisko zve děti i jejich rodiče či prarodiče k návštěvě výstavy ilustrátorky Venduly Hegerové ZA ZVÍŘÁTKY DO POHÁDKY, která se koná od soboty 26. května do neděle 2. září v rámci projektu Léto na zámku 2018 v přízemí lomnického zámku. Na výstavě návštěvníci uvidí ukázky z ilustrační tvorby autorky do knížek, ale i časopisů pro děti. Součástí výstavy je i malá hernička, ve které budou k dispozici knížky k prohlížení, puzzle k pohrání, dřevěné kostičky ke stavění nebo omalovánky k vybarvení. V sobotu 26. května od 14 hodin se mohou děti v rámci zahájení výstavy zúčastnit DÍLNIČKY SE ZVÍŘÁTKY a vyrobit si v ní s autorkou „zvířecí“ náramek, čelenku či další drobnost.


Pohádková cesta za zvířátky do pohádky Kulturní a informační středisko zve děti i jejich rodiče či prarodiče k návštěvě výstavy ilustrátorky Venduly Hegerové Za zvířátky do pohádky, která se koná od soboty 26. května do neděle 2. září v rámci projektu Léto na zámku 2018 v přízemí lomnického zámku. Na výstavě návštěvníci uvidí ukázky z ilustrační tvorby autorky do knížek, ale i časopisů pro děti. Součástí výstavy je i malá hernička, ve které budou k dispozici knížky k prohlížení, puzzle k pohrání, dřevěné kostičky ke stavění nebo omalovánky k vybarvení. Zároveň mohou děti i dospělí zjistit, jak taková nová knížka vzniká. Od prvních skic a návrhů přes první nátisk z tiskáren až po finální podobu. Zhlédnout mohou i autorčin absolventský filmeček pro dětské diváky nazvaný Kamarádi. Na závěr je možné si i zakoupit pexeso, karty nebo autorčiny knížky. Vendula Hegerová (*1976) se ilustrování knížek a tvorbě pro děti věnuje od studií na grafické škole v Jihlavě. Tehdy měla možnost se podílet na výzdobě dětského oddělení jihlavské nemocnice. Tato práce ji natolik oslovila, že se tvorbě pro děti věnuje dodnes. Začínala v Praze prací pro nakladatelství Axióma a časopis Sluníčko. Do současnosti již vyšlo přes 100 knížek a leporel s jejími ilustracemi. Obrázky maluje i na různé hry pro děti, pomůcky a dekorace do pokojíčků. Spolupracuje s fondem Sidus a nadací Šťastný úsměv. Malování jí přináší radost, doufá proto, že se odráží i v jejích obrázcích, které tak potěší všechny malé čtenáře… Více o Vendule Hegerové a její tvorbě zjistíte na www.vendula.eu, pro nejmenší jsou k dispozici také interaktivní stránky www.hraveuceni.cz s jejími obrázky. V sobotu 26. května od 14 hodin se mohou děti v rámci zahájení výstavy zúčastnit DÍLNIČKY SE ZVÍŘÁTKY a vyrobit si v ní s autorkou „zvířecí“ náramek, čelenku či další drobnost. Otevírací doba výstavy a herničky: 26.5. 14 – 16 hodin, květen a červen Út a St 10 – 13, Čt a Pá 13 – 16 hodin, jindy (státní svátky) na předběžné objednání, vstupné 10 Kč. Od 29.6. do 2.9. Po – Pá 10 – 17, So 10 – 16, Ne 13 – 16 hodin, vstupné v rámci Léta na zámku 2018 (viz www.kislomnice.cz).


Kde

Zámek
Lomnice nad Popelkou

O projektu Liberec24

Liberec24 je kalendář kulturních akcí v Libereckém kraji. Máte-li dotaz nebo užitečnou informaci, obraťte se na nás.

 Jsme na Facebooku

Přidat akci

Dozvěděli jste se o nějaké zajímavé akci v Libereckém kraji, nebo ji dokonce pořádáte? Přidejte ji na náš portál a získejte tak víc návštěvníků.

Zasílání akcí na email

Váš e-mail nebude předán třetím stranám a nebude využíván k zasílaní nevyžádanych reklamních zpráv.

Zpracovávám...