Detail události

Vlastivědné muzeum a galerie - Výstava 100 let

Začátek: 10. květen 2018 , konec: 17. listopad 2018

Přijměte pozvání do Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě na novou výstavu nazvanou 100 let, kterou se muzeum hlásí k oslavám letošního stého výročí založení Československé republiky.


Objevují se zde odkazy na vznik republiky, ale také na hospodářskou krizi, události z Mnichova 1938, německý zábor pohraničí i odsun původního obyvatelstva Českolipska po druhé světové válce. Další část je potom věnována poválečným událostem, kdy si Českolipsko a jeho nově přišlí obyvatelé hledali novou identitu. Přes únor 1948 a srpen 1968 se návštěvník dostane také k tématu uranové těžby, aby se na konci výstavy ocitl v kuchyni panelákového bytu. Poměrně náročný spád událostí prezentovaný jednotlivými tématy výstavy je místy rozředěn odpočinkovými zónami, ve kterých jsou umístěny projekce starých fotografií doplněné hudbou se vztahem k regionu. Slavnostní zahájení se uskuteční ve čtvrtek 10. 5. od 18:00 hod. Výstava trvá od 11. 5. do 17. 11. 2018.


Kde

Vlastivědné muzeum a galerie
nám. Osvobození 297
Česká Lípa
mapa

O projektu Liberec24

Liberec24 je kalendář kulturních akcí v Libereckém kraji. Máte-li dotaz nebo užitečnou informaci, obraťte se na nás.

 Jsme na Facebooku

Přidat akci

Dozvěděli jste se o nějaké zajímavé akci v Libereckém kraji, nebo ji dokonce pořádáte? Přidejte ji na náš portál a získejte tak víc návštěvníků.

Zasílání akcí na email

Váš e-mail nebude předán třetím stranám a nebude využíván k zasílaní nevyžádanych reklamních zpráv.

Zpracovávám...