Detail události

Výstava - Pověstné báchorky Mnichovohradišťska

Začátek: 21. květen 2018 09:00 , konec: 31. říjen 2018 16:00

Víte, kde se říká v Čertovinách? Vzpomínáte na perníkovou chaloupku a Píčův statek? Víte, v kterém hospodářství „sloužil“ císař Josef II? Slyšeli jste už o haškovském hastrmanovi či o zlé paní z Valečova?


Pokud vás zajímají odpovědi na tyto otázky, přijďte se podívat na novou výstavu Pověstné báchorky Mnichovohradišťska do městského muzea. Muzejní pracovníci ji připravili společně se spolkem Pověstné báchorky. Vycházeli z pověstí a příběhů, jak je zaznamenali místní sběratelé, např. klášterský učitel Alois Šimon, Ladislav Nevyhoštěný ze Strážiště či Miloslav Stejskal ze Březiny. Setkáte se zde s pověstmi známými, jako je např. ta o založení kostela v Mohelnici, ale poznáte i řadu dalších. Čekají na vás vodníci, čerti, divoženky a další tajemné bytosti, které se zjevovaly našim předkům. Poznáte pověsti spjaté s bývalým cisterciáckým klášterem a s dalšími místy v okolí Mnichova Hradiště. Po děti jsou připravené pracovní listy, po jejichž vyplnění je čeká odměna. Součástí výstavy je i několik interaktivních prvků - například skládání středověkých kachlů z hradních kamen na Valečově nebo zdobení perníkové chaloupky, kterou pro muzeum vytvořily děti v klubu Jednoty bratrské. S klubem Jednoty bratrské bude možné se na výstavě setkat 14. července, 4. srpna a 25. srpna. Vždy od 9 do 15 hodin budou probíhat truhlářské dílničky, při nichž si děti budou moci vyrobit kouzelnou truhličku. Výstava je otevřena od 21. května do 31. října, každý den kromě pondělí od 9 do 16 hod. Bude doplněna také vydáním drobné publikace místních pověstí, kterou bude možno v muzeu zakoupit. Výstavu připravil spolek Pověstné báchorky z. s. a Muzeum města Mnichovo Hradiště.


Kde

Muzeum města
V Lipách - zámek 148
Mnichovo Hradiště
mapa

O projektu Liberec24

Liberec24 je kalendář kulturních akcí v Libereckém kraji. Máte-li dotaz nebo užitečnou informaci, obraťte se na nás.

 Jsme na Facebooku

Přidat akci

Dozvěděli jste se o nějaké zajímavé akci v Libereckém kraji, nebo ji dokonce pořádáte? Přidejte ji na náš portál a získejte tak víc návštěvníků.

Zasílání akcí na email

Váš e-mail nebude předán třetím stranám a nebude využíván k zasílaní nevyžádanych reklamních zpráv.

Zpracovávám...