Detail události

Výstava: Sbor dobrovolných fotografů z Desné

Začátek: 07. leden 2019 , konec: 25. leden 2019

Tato výstava není ničím jiným, než obyčejnou oslavou radosti z fotografování. Potěšte se touto radostí s námi. Výstava je přístupná v pracovních dnech 8-17 hod., v pondělí a středu do 18 hod., v pátek do 16 hod. Vernisáž se koná 7.1. v 16 hod.


Sbor dobrovolných fotografů nikdy nevznikl. Prostě tu najednou byl. Stalo se tomu tak někdy koncem minulého století, pravděpodobně v letech 1997 nebo 1998. Proč právě takový název? - protože nefotíme "z povinnosti", ale pro radost - protože tak lépe splyneme s jinými dobrovolnými sbory (nejčastěji hasičskými) v okolí Naším sídlem je Desná v Jizerských horách. Stalo se pravidlem, že každým rokem vypustíme do světa jednu výroční fotovýstavu. Zpočátku šlo výhradně o fotografie krajiny Jizerských hor, ale je nudné každý rok oprašovat Ještěd nebo západ slunce za Bukovcem. Současné výstavy tak přinášejí fotografie nejen z našeho okolí, ale z celého světa. Jejich pojítkem je téma, nikoli místo, na kterém vznikly. Pro ilustraci - výstava “Suchou nohou” byla o mostech, výstava “Na vysoké noze” o rozhlednách. Výstavy “ Pryč z údolí” a “ Cesty k vrcholům” se věnovaly horám, “Samá voda” zase potokům, řekám, mořím. Pro výstavy “Když na spoušť není vidět”, “Mlha přede mnou, mlha za mnou” nebo “ Rána - výstava, která nebouchá” byl jednotícím prvkem denní čas nebo specifická meteorologická situace. Výstava "2018:100" vznikla jako náš příspěvek k oslavám 100letého výročí vzniku republiky. Původní záměr vystavit stoleté fotografie vzal poměrně rychle za své. Zjistili jsme totiž, že nikdo z nás tu dobu nepamatuje a tím spíše ji nemá zachycenu na fotografiích. Přesto jsme však našli cestu, jak téma zachovat - onu “stovku” jsme přesunuli z obrazu do názvu vystavených fotografií.


Kde

Krajský úřad kého kraje
U Jezu 2a
Liberec
mapa

O projektu Liberec24

Liberec24 je kalendář kulturních akcí v Libereckém kraji. Máte-li dotaz nebo užitečnou informaci, obraťte se na nás.

 Jsme na Facebooku

Přidat akci

Dozvěděli jste se o nějaké zajímavé akci v Libereckém kraji, nebo ji dokonce pořádáte? Přidejte ji na náš portál a získejte tak víc návštěvníků.

Zasílání akcí na email

Váš e-mail nebude předán třetím stranám a nebude využíván k zasílaní nevyžádanych reklamních zpráv.

Zpracovávám...