Detail události

Waxwork - Lidé z Vosku

Začátek: 07. listopad 2018 10:00 , konec: 11. listopad 2018 18:00

Od středy 7. 11. do neděle 11. 11. můžete navštívit výstavu voskových figurín s názvem „Zvláštní lidé“, která bude situována v Jiráskově ulici naproti VZP.


Výstava je inspirována jedinci, kteří skutečně žili a svým vzhledem se lišili od ostatních. Tato expozice obsahuje 25 věrných napodobenin. Při výrobě byli použity oční a zubní implantáty, běžně používáné v medicíně, takže tyto exponáty působí dokonale živým dojmem. Expozice pochází z antropologického muzea v Petrohradě, které před lety vyhořelo. Kromě kuriozit lidského těla, jakými jsou člověk s jedním nebo naopak více očima nebo bez rukou i nohou, jsou zde také dvě ukázky mučících nástrojů: dvě hašteřivé ženy jsou donucené pomocí dřevěného nástroje se na sebe dívat, avšak je jim znemožněno se navzájem jakkoliv dotýkat - mají dřevem omezený i pohyb rukou. Druhý mučícím nástrojem je sud, který má alkoholika odnaučit svým zlozvykům. Výstava má velice kladné hodnocení ze všech států, které navštívila. Součástí výstavy je také 15ti minutové video v českém jazyce. Výstava je pro veřejnost přístupná denně od 10 do do 18 hod. Zájemci za návštěvu zaplatí 80 Kč, děti a důchodci 40 Kč


Kde

Žižkovo náměstí 18
Jičín
mapa

O projektu Liberec24

Liberec24 je kalendář kulturních akcí v Libereckém kraji. Máte-li dotaz nebo užitečnou informaci, obraťte se na nás.

 Jsme na Facebooku

Přidat akci

Dozvěděli jste se o nějaké zajímavé akci v Libereckém kraji, nebo ji dokonce pořádáte? Přidejte ji na náš portál a získejte tak víc návštěvníků.

Zasílání akcí na email

Váš e-mail nebude předán třetím stranám a nebude využíván k zasílaní nevyžádanych reklamních zpráv.

Zpracovávám...